Людина і наука / Новини

29.01.2013Міжнародний комітет електрозв'язку (МСЕ) затвердив новий відео формат, який зробить доступним HD-відео для мобільних мереж. Стандарт H.265, відомий під назвою High Efficiency Video Coding (HEVC), призначається для забезпечення доступу до потокового відео високої якості навіть на мережах з низькою пропускною здатністю.

 

Цей новий кодек є спадкоємцем H.264, який став стандартом де-факто практично для всіх відеовидавців після виходу iPad і йому подібних пристроїв.

 

 

Перевага нового формату в тому, що завдяки вдосконаленим технікам компресії, він дозволяє передавати по мережі 1080p-видео, витрачаючи на це у два рази менше біт.

 

З появою 4К телебачення, настає пора відео надвисокої чіткості. Єдина проблема полягає в тому, що мережі не здатні підтримувати навантаження на рівні, який вимагається для передачі такого відео. Завдяки H.265, мережі з пропускною здатністю всього в 20-30 Mbps зможуть передавати 4К-відео. Це хоча й багато, але вже цілком в рамках можливостей сучасних технологій.

 

 

Хоча програми по кодуванню відео в цей формат з'являться вже в цьому році, широке поширення цей кодек отримає тільки тоді, коли буде вбудований в чіпи і залізо. Пройде від 12 до 18 місяців, а може і більше часу, перш ніж перші пристрої з вбудованим прискоренням H.265 надійдуть на ринок.

Усього коментарів: 0

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної публікації. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь для того, щоб мати можливість користуватись коментарями.