Людина і внутрішній світ / Порада

18.12.2013

 

Зробіть свою роботу максимально ефективною

 

Президент США Дуайт Девід Ейзенхауер якось зауважив: «Надзвичайно термінові рішення рідко бувають найважливішими». А Ейзенхауер вважався професіоналом з управління часом, тобто йому вдавалося все зробити тоді, коли це має бути зроблено. За допомогою методу, запропонованого Ейзенхауером, ви навчитеся робити відмінності між терміновими і важливими справами.

 

Яку б роботу вам не потрібно було виконати, розподіліть її на частини, і тільки потім починайте діяти. Ми занадто часто загострюємо увагу на «термінових і важливих» справах. Задайте собі питання: Коли я буду вирішувати завдання, які є важливими, але не настільки терміновими? Коли я знайду час виконати важливі завдання, щоб вони не встигли перетворитися на термінові? Тут представлено поле стратегічних довгострокових рішень.

 

Використовуйте модель «Потік»

 

Опитавши близько тисячі людей про те, що робить їх щасливими, американський психолог Міхай Чіксентміхаі з'ясував - усіх респондентів об'єднує 5 спільних ознак. Щастя, або «потік», настає, коли ми:

 

Концентруємося на своїй діяльності. Займаємося улюбленою справою, яка не викликає ні нудьги, ні виснаження, і при цьому ви повинні бачити кінцеву мету а також мати негайний відгук.

 

Чіксентміхайі виявив, що ті люди, які перебувають у так званому «потоці», відчувають глибоке задоволення від життя і не стежать за часом, повністю розчиняючись в тому, чим вони займаються. Музиканти, спортсмени, актори, доктора і художники описують, які вони щасливі, коли вони захоплені своїм заняттям, повністю спростовуючи широко поширену точку зору про щастя як про відпочинок від роботи.

 

Пам`ятайте все те, що ви коли-небудь вчили, тобто використовуйте модель «Суперпам`ять».

 

Уявіть, що ви вчите китайську мову. Ви вже вивчили нове слово і запам'ятали його. Без практики з плином часу вам буде все складніше пригадати це слово. Можна обчислити кількість часу, який вам знадобиться, щоб цілком і повністю забути вивчене слово; в ідеалі ви згадайте слово тоді, коли будете забувати його. Чим частіше ви згадуєте слово, тим довше воно буде зберігатися в пам'яті. Навчальна програма «Суперпамять» була розроблена польським дослідником Петром Возняком. Непогано також освіжати пам'ять після вичиненого з інтервалом в 1, 10, 30 і 60 днів.

 

Виходьте із скрутного становища, використовуйте модель "Гумка"

 

Вам знайома така ситуація: вашому приятелеві, колезі чи клієнту необхідно прийняти рішення, яке згодом кардинально змінить його життя (наприклад, змінити місце роботи, переїхати до іншого міста, рано вийти на пенсію)? Аргументів «за» і «проти» - рівно порівну. Як ви допоможете йому вирішити дану проблему?

 

Запам'ятайте (а краще запишіть) модель «Гумка» і попросіть людину відповісти на наступні питання: «Що мене утримує?» і «Що мене тягне?».

 

На перший погляд цей метод здається простим варіантом традиційного питання - «Які плюси і мінуси даного рішення?». Відмінність же полягає в тому, що обидва питання «Що мене утримує?» І «Що мене тягне?» відображають ситуацію з двома потенційно привабливими альтернативами .

Усього коментарів: 0

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної публікації. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь для того, щоб мати можливість користуватись коментарями.